ČIN - ČIN

podle knihy Ľudmily PODJAVORINSKÉ napsala Katka AULITISOVÁ

Čin - Čin je převzatá inscenace od slovenského divadla PIKI, které za vynikající klauniádu ze života mladého vrabčího páru, získalo na Mateřince 91 jako host Zvláštní cenu poroty. Je to vyprávění ve verších, kde se za pomoci několika jednoduchých náznakových rekvizit neilustruje pouze děj, ale vtipně se rozvíjí, významově obohacuje a s nadhledem komentuje. Je to hříčka pro nejmenší, malé, ale i dospělé diváky. Je plná fantazie, poezie a nezkrotného veselí. .

Je to vyprávění o životě vrabčáka Čima Čimčara, o jeho trampotách od dětství až do chvíle, kdy se stane otcem. Dětství má bezstarostné, ale krátké. I když jeho rodiče nesouhlasí, ožení se se svou láskou - Čin - Čin, a tehdy nastávají těžkosti. Rodiče je odmítají živit, ať se Čimo postará sám. A Čimo ? Ten by si jen hrál. Ale musí se ohánět. Musí sehnat jídlo, střechu nad hlavou a ještě k tomu splnit nevšední přání své mladé ženušky.

Hrali - Dana Mládová, Markéta Horová, Veronika Bergerová a Petr MládKliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Byl jednou jeden vrabčák malý. Čimčarara ho nazývali. A jak řekne, tak hned dělá, letí domů jako střela. Když se tolik milujete, ať je svatba, jestli chcete. Kdo v něm spinká na lůžku? Ty nepoznáš světlušku?

A tam na keři šípkovém spinkají oba sladkým snem. Klapi - klap, kráčí čáp! Co to je? Děti, pohlídej je. Poletím to říct svojí mámě. Chudáčku, malý, štěstí máš, jsem doktor ptačí, snad mě znáš.
Chcete-li ZPĚT, chytněte mě myší