ČERTOVSKÉ POHÁDKY ANEB HODINA ČERTOPISU

napsali František Kaska a Petr Mlád

Celé představení je pojato jako vyučovací hodina v čertí škole, na které profesor Belzebub za pomoci své asistentky Albíny učí malá čerťata ( Proto by bylo vhodné , aby každé dítě mělo rohy. Jaké? To necháme na vaší fantazii a tvořivosti. Děkujeme.) co by měl každý čert znát a umět a na co si má dávat ve světě pozor. V představení je použito několik pohádek o čertech z různých zemí ( Francie, Česko, Slovensko, Valašsko a Rómsko).

Představení obsahuje tři pohádky a jednu minipohádku. Všechny pohádky jsou vyprávěny z pohledu čertů. Jak čerty lidi šidí, ubližují jim a skoro vždy je napálí. A přitom čerti zajišťují ve světě spravedlnost a často lidem pomáhají.


ČERTOVSKÉ POHÁDKY ANEB NÁVŠTĚVA V PEKLE

Profesor Belzebub a jeho asistentka čertice Albína Vás zvou na vzdělávací přednášku o čertech. Ve čtyřech pohádkách se dozvíte vše, co k čertům neodmyslitelně patří, přísloví a rčení o čertech, v co se čerti proměňují, za jaké lidi se převlékají, jaká jídla nejraději jedí, kde na zemi přebývají a kam jezdí na svatební cestu (ale čerti se žení málokdy). Ale především, jak čerty lidi šidí, ubližují jim a skoro vždy je napálí. A přitom čerti zajišťují ve světě spravedlnost a často lidem pomáhají.

Hrali - Dana Mládová, Lada Sedláčková, Veronika Bergerová a Petr Mlád


Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.Chcete-li ZPĚT, chytněte ČERTÍKA.