NENÍ    DRAK    JAKO    D R A K

napsali František Kaska, Petr Mlád a Dana Mládová

Stalo se, nestalo, do království přiletěl drak. Na zámku je pozdvižení, protože rozhodně hodlá poobědvat princeznu. Po celém království i v okolních zemích se shání zdatní mládenci, rytíři i prostí chasníci, kteří by se drakovi postavili. Zkrátka, jak už to v pohádkách bývá. Jenomže, není drak jako drak! Ani v našich pohádkách nechybí drak a princezna, ale všechno je jinak. Ne každý drak má chuť na princeznu, ne každá princezna se draka bojí a ne všechno, co se říká, bývá pravda. Nechte se překvapit.

Herec a herečka s využitím loutek různého typu a proměnlivé scény rozehrávají tři pohádky (dvě delší a jednu kraťounkou) plné nečekaných zvratů, humoru a výtvarných nápadů. Draků se nebojte, tentokrát totiž není proč.

Představení je vhodné i do větších sálů kulturních zařízení. Loutky jsou velké (výška 70 - 90cm), dobře viditelné i na větší vzdálenost. Představení je možné hrát i na venkovní scéně či v plenéru. Představení se dá rozdělit na dva bloky - cca 2x 25min. Vlastníme zvukovou aparaturu, takže nás dobře uslyšíte.

MINIRECENZE - zdroj - Čtvrtletní DDD (Dobré Divadlo Dětem) - jaro 2012

Tři autorské pohádky o dracích hraje soubor pro děti mladšího školního věku s vtipem a radostí na straně jeviště i hlediště.
Pohádka první nás seznamuje s princeznou, která je tak zlobivá, že své královské rodiče přiměje k hledání pomoci při její výchově. Náhodou strýček mnich, který je navíc bylinkář a trochu i kouzelník způsobí princezninu nečekanou proměnu. Všichni dospělí se těší, jak se princezna polepší, ale stane se něco docela jiného... Tahle pohádka je trochu převrácená, ale žádná pohádková pravidla neporušuje, jen se jinak chápe zaběhnutých pohádkových principů.
Druhá - výtvarně zajímavá, kratinká jakási pohádková mezihra vypráví o poprasku, který v zámku i podzámčí způsobí zpráva o drakovi. Nakonec se ale ukáže, že tento drak není nijak nebezpečný.
Třetí pohádka nám ukazuje zrození draka z dračího vejce, jeho přátelství s princeznou a jeho šikovné využití k sňatku princezny s tím, koho má ráda.
Představení je z těch moderních pohádek, které rádi přijmeme za své a radujeme se z vtipného a neotřelého řešení konfliktů stejně jako děti. Ty jásají ještě nad něčím, co je pro soubor Divadýlka Kuba charakteristické a tím jsou divadelní kouzla. Drobná i ta náročnější se odehrávají před zraky dětí a ty se ptají: "Jů, jak tohle udělali?" A přítomní pedagogové rádi odpovídají: " To je přece kouzlo".
Představení Není drak jako drak mohu doporučit všem mateřským i základním školám protože je veselé, pestré, hravé, příjemně výtvarně řešené. Ke stálým kvalitám souboru pak patří: výrazná jevištní řeč, krásné vedení loutek, nápaditost, tvořivost a souznění s diváky.

napsala - JITKA FOJTÍKOVÁ - učitelka ZŠ a dramatické výchovy a organizátorka Hliníkova kukátka - Humpolec (festival souborů hrajících pro děti a mládež)

Technické požadavky : hrací prostor - šířka - 6m, hloubka - 4m, výška - min. 2,5m.
Na venkovní scéně - přívod el. proudu 230V

Hrají - Veronika Kůrcová a Jiří Kizman

Návrh scény - Petr Mlád

Výtvarné návrhy scény a loutek - Lenka Tyrpeklová

Výtvarné návrhy scény - Jiří Kizman

Výroba - Dagmar Jandová, Dana Mládová, Lenka Tyrpeklová, Lucka Tomášková, Eliška Mládová, Petr Mlád,
Jiří Kizman, Karel Urban, Jiří Tomášek, Jakub Mlád, Jakub Šneberger a Milan Koleňák

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45 minut

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Obnovená premiéra - květen 2024

Představení získalo na festivalu Miniteatro Jiřího Tibitanzla - Havířov 2011- Hlavní cenu a Cenu dětské poroty.Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Pohádka první - A je tu drak Pohádka první - Drak a jízda Pohádka první - Rytíř Chrabroš, drak a Drakina Pohádka první - Drak,  Darinka a královna

Pohádka první - Drak a Drakina Pohádka první - Rytíř Chrabroš, drak a Drakina Pohádka první - Babička, dědeček a vnučata Pohádka druhá - Princezna a drak

Pohádka třetí - Drak Ferda a princezna Klárka Pohádka třetí - Drak Ferda Pohádka třetí  - Klárka, Ondřej  a Ferda Pohádka třetí - Klárka, Ferda a Ondřej

Autor fotografií - Ivo Mičkal - festival LOUTKAŘSKÁ CHRUDIM 2010 PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat  PLAKÁT  - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PLAKÁT - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat