NARODIL SE KLAUN


Napsali - František Kaska a Petr Mlád


Ve dvou se to lépe táhne - je známá pravda, kterou si klaun Bác uvědomuje stále víc a víc. Se svým klaunsko - kouzelnickým představením putuje SÁM od města k městu. Jeho vystoupení už dávno ztratila glanc, vtip a fantazii. Touží po někom, kdo by ho provázel na cestách a do jeho představení i života vnesl " nový vítr ". Zkrátka někoho, aby se MĚLI. A jednoho dne se to stane ...

Z kouzelného vajíčka se narodí malý klaun a hned vyroste jak z vody. Je veselý, hravý, nápaditý, plný života a fantazie. Prostě klaun a kamarád k pohledání. Bác mu dá jméno Bim a snaží se s ním nacvičit nové představení, ale není to snadné. Bim neustále zlobí a vymýšlí nové legrácky, však mu je teprve pár "minut". Nejprve se Bác trochu vzteká, ale pak poznává, že Bim má daleko lepší nápady než on a tak jejich představení mají opět ten správný glanc, vtip a fantazii. A je na světě Duo Bim Bác.

Tato hra je inscenována jako činoherní klauniáda s kouzelnickými a pantomimickými výstupy. Budete svědky "opravdových" kouzel, která jsou nenásilně zakomponována do příběhu. Nápaditá scéna Jaroslava Hrubého pomáhá obou aktérům rozehrát příběh o touze někoho mít, mít opravdového kamaráda, který s ním bude sdílet všechny radosti a strasti klaunského života.

Představení je vhodné pro děti předškolního a školního věku ( 1. - 5. třída), ale i pro rodiny s dětmi a pro dospělé, kteří mají rádi hravost a kouzla.

Hrají - Dana Mládová a Petr Mlád

Výprava - Jaroslav Hrubý

Režie - František Kaska a Petr Mlád

Délka představení - 50 - 55 minut

Premiéra - duben 1996

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.