MŇAM - POHÁDKY

(aneb vaříme a jíme na jevišti)

Napsali - František Kaska a Petr Mlád

Mňam-pohádky - pohádky o jídle, s jídlem a okolo jídla před vašimi zraky zručně uvaří zkušení kuchaři. Známé pohádky či motivy pohádek, které se točí okolo jídla a jedění ( Koblížek, Budulínek, Otesánek ) rozehrávají dva herci s pomocí improvizovaných loutek a předmětů, které můžete najít v kuchyni.

Celé představení je koncipováno jako "vaření" na jevišti a vtipné povídání o celodenním jídelníčku, o zdravé a nezdravé stravě. Jednotlivá jídla ( snídaně, svačina... ) jsou však spíše záminkou k rozehrání krátkých příběhů, ke vzájemnému škádlení a soupeření obou kuchařů ( Dita - Dieta Vločková /za svobodna Ovesná/ a Ota-Otesánek Knedlík se zřejmě v názoru na jídelní návyky neshodnou ).

Hrají - Dana Mládová a Petr Mlád

Výprava - Dagmar Jandová

Délka představení - 45 minut

Premiéra - květen 2005

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 4. třídu ZŠ

Představení získalo na festivalu Miniteatro Jiřího Tibitanzla - Havířov 2007 - Hlavní cenu a Cenu Werichovců.

Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Nepoznáš stříbrnou lišku? To nejlepší k svačince jsou perníčky, pokud možno dva. Tu hrachovou kaši jíst budeš! Budu...budu... Budulínek.

Oto, no toto! Dáme tam raději mléko a džus. Dám ti ovoce, to je na noc lehká strava... Piškotík třetí??

Příště radši méně jez, tuků, sladkostí se střez Ovoce a zelenina, jídlo není žádná psina. Jídlo lépe vybírej,	na mé rady vždycky dej. Oto, no toto. No proto.


Chcete-li si přečíst názory na představení dětí 4. a 5. třídy ZŠ - Vrčeň kliknete ZDE .


 PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat  PLAKÁT  - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PLAKÁT - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat