HONZA NEBOJSA


Na motivy českých pohádek napsali :

František Kaska, Petr Mlád a Veronika Bergerová


Honzové bývají hloupí, chytří, někdy se málem stanou králem, jindy se toulají s Mařenkou po lese, nebo osvobozují princezny. Náš Honza se nebojí. Nebojí se ničeho a nikoho, dokonce ani samotné .... Všichni vesničané si myslí, že je to divné, že se Honza ničeho nebojí. Proto si nemůže vzít Lidušku za ženu - z ničeho nemá strach a ještě ke všemu je chudý jak kostelní myš. Tak se Honza vydává do světa, aby se naučil bát. Kmotra Smrt mu poradí, že ve starém hradě ještě nikdo do rána nevydržel, tam Honza určitě pozná, co je to strach. Ale ani tam se Honza nebojí, ikdyž se všechna strašidla snaží. Honza vydrží na hradě až do rána a dostává za odměnu měšec zlaťáků. Alespoň si může vzít Lidušku za ženu. Je bohatý a to, že se nebojí už tolik nevadí. Brzy se Lidušce a Honzíkovi narodí syn. Přichází je navštívit kmotra Smrt a Honza se konečně začne bát - o syna a o Lidušku.

Představení nabízí několik pohledů na téma strach.. Je lepší mít strach, anebo být Nebojsou? Čeho se člověk může bát? Koho se může bát? Ale především o koho by se měl bát. Pohádka Honza Nebojsa vypráví, činoherně i pomocí loutek, o jednom Honzovi, kmotře Smrti, strašení a Lidušce ( a kterak to všechno kdysi kdesi se strachem bylo nebylo ).

Poděkování - zdroj - E - mail ze dne 25.2.2013

Dobrý den, ve středu 20.2.20123 jsme ve znojemském divadle shlédli s dětmi z naší MŠ vaše pohádkové představení Honza nebojsa. Chtěla bych Vám za sebe i za děti poděkovat za toto úžasně zpracované a profesionálně zahrané představení, včetně různých změn typů loutek, převleků herců, světelných a zvukových efektů, kulisy, prostě za všechno. Takový zážitek jsem si už dlouho neodnesla a vystihuji to jedním slovem SUPER !

Ředitelka Mateřské školy Hodonice, okr. Znojmo Lattnerová Marta a děti předškoláci moc děkují.

Technické požadavky : hrací prostor - šířka - 7m, hloubka - 4m, výška - min. 3m. Přívod el. proudu 230V + dvě židle

Hrají - Dana Mládová a Petr Mlád

Výprava - Jaroslav Hrubý

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45-50 minut

Premiéra - listopad 2002

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Představení je určeno pouze pro větší prostory - sál KZ, divadlo nebo tělocvična ZŠ


Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Než přijdou diváci. Tak ty se mě nebojíš?! Teta, to jsou věci? Tak Honzíkovi bude sedum let. Neječ! To jsem já, Honza.

Myšičky, pojďte k Honzíkovi! Aááááá....myš!!!! Tak tohle je ten hejkal! Jejda, já na to kapradí dočista zapoměl...

Jedeš! Takovou večeři nechci! Ukaž, já ti jí zamáčknu. Pyromárum jiskrypuf!!! Teď už se budeš bát pořád, Honzo!


 PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat  PLAKÁT  - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PLAKÁT - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat