PASÁČEK VEPŘŮ


podle HANSE CHRISTIANA ANDERSENA napsal PETR MLÁD


Noční skřítek Uspávač se setkává s vílou Zavřiočkou. Uspávač chce vyprávět dětem pohádku o princi, který si vzal za manželku opravdovou princeznu a Zavřiočka zas o chudé dívce, která si vzala za manžela krásného prince. Nejprve se nemohou dohodnout a každý si prosazuje svou. A chudák princ neví jestli má poslechnout své královské rodiče nebo hlas svého srdce. Nakonec vše vyřeší ke spokojenosti rodičů i svého srdce a dokonce jsou spokojeni Uspávač i Zavřiočka.

Dvě známé pohádky H.Ch. Andersena - Pasáček vepřů a Princezna na hrášku oba vypravěči rozehrávají za pomoci sošných loutek, různých rekvizit a dokonce "kouzel" příběh plný poezie a jemného vtipu, ale i jadrnějšího českého humoru.

Hrají - Dana Mládová a Petr Mlád

Loutky - Štěpánka Kašparová

Výprava - Petr Mlád a Jaroslav Hrubý

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45 minut

Premiéra - 5. září 1998

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

Osobo, co mi lezete do pohádky! Synu, je to zaručeně opravdová princezna. Ani bych nevěřila, že je skutečná. I vy mlsouti, dostanete svou pochoutku.

U písaře se pečou husí brka s inkoustovou omáčkou. Překrásný mlýnek. Vyzkoušíme ho? No, dceruško!!! A ven!!! Našla by u vás opravdová princezna, trochu jídla a suché lože?

Drahý! Ale tenkrát byl menší! Spí se jí dobře? A byla svatba. Přeslavná svatba. A to se opravdu přihodilo.


 PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat  PLAKÁT - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat