PASÁČEK VEPŘŮ


podle HANSE CHRISTIANA ANDERSENA napsal PETR MLÁD

Tato inscenace oslaví v dubnu 2024 úctyhodných 31let. Vznikla pod názvem Pasáček vepřů a princezna na hrášku jako divadlo jednoho herce - Petr Mlád. V roce 1998 jsme zkrátili název (Pasáček vepřů), ale přidali herečku - Dana Mládová. Více se dozvíte v historii. V roce 2018 jsme inscenaci nadělili nové loutky a výpravu. Podívejte se na foto nových loutek - návrh a výroba - Milena Jelínková. Ale již jsme nestihli dodělat novou výpravu (Petr Mlád - mrtvice), proto jsme se rozhodli výpravu a kostýmy dokončit.

Princ - Pasáček vepřů Marjánka - svatební šaty Císařova dcera Císař

Císařova dcera a císař Marjánka a princ


Noční skřítek Uspávač se setkává se svým mladším "já". Starší Uspávač chce vyprávět dětem pohádku o princi, který si vzal za manželku opravdovou princeznu a mladší Uspávač zas o chudé dívce, která si vzala za manžela krásného prince. Nejprve se nemohou dohodnout a každý si prosazuje svou. A chudák princ neví jestli má poslechnout své královské rodiče (vypravěče) nebo hlas svého srdce. Nakonec vše vyřeší ke spokojenosti rodičů i svého srdce a dokonce jsou spokojeni oba Uspávači.

Dvě známé pohádky H.Ch. Andersena - Pasáček vepřů a Princezna na hrášku oba herci rozehrávají za pomoci sošných loutek, různých rekvizit a dokonce i kouzelnických triků, příběh plný poezie a jemného vtipu, ale i jadrnějšího českého humoru.

Hrají - Veronika Kurcová a Jiří Kizman

Loutky + návrhy kostýmů - Milena Jelínková

Výprava - Petr Mlád, Milena Jelínková, Jaroslav Hrubý a Jiří Kizman

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45 minut

Premiéra - 2024

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ