PEJSEK A KOČIČKA

na motivy JOSEFA ČAPKA napsali František Kaska a Petr Mlád

Narozeniny nebo svátek nemá člověk každý den. Což teprve pejsek a kočička. A tak si to ti dva spolu pěkně užijí. Tančí, vaří dort, myjí pejska a vypráví si pohádky - O noční košilce a O klukovi.

Toto představení inspirované známým Povídáním o pejskovi a kočičce a méně známým Povídejme si, děti od Josefa Čapka vychází nejen z jeho osobité poetiky, dětem tak blízké, ale čerpá i z doby, kdy byly pohádky psány. Hudba, móda, filmová groteska 30. let, ale i pohoda, hravost a vtip autora i interpretů - zkrátka Pejsek a kočička trochu jinak než je známe. Do základního činoherního plánu jsou vloženy dvě krátké pohádky inscenované pomocí improvizovaných loutek. Diváci uvidí spoustu loutkových nápadů, fíglů a kouzel.

Hrají - Veronika Kůrcová a Jiří Kizman

Výprava - Jaroslav Hrubý

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45 minut

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Obnovená premiéra - podzim 2024 -

Foto z obsazení - Veronika Bergrová a Petr Mlád

Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.


 PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PROPAGAČNÍ LETÁČEK - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat  PLAKÁT  - určený pro tisk - formát .doc - WORD - lze upravovat  PLAKÁT - určený pro tisk - formát .pdf - ADOBE ACROBAT - nelze upravovat