STOPPOHÁDKA

aneb

jak   zachránit   princeznu


napsali František Kaska, Petr Mlád a Dana Mládová

Může divák ovlivnit jednání pohádkové postavy – prince jdoucího zachránit princeznu ze spárů zlého čaroděje? Může mu vybrat cestu, čin nebo pomocníka? Může za něj vyřešit důležité rozhodnutí?

V tomto našem představení ano. Zároveň ale takový divák zčásti přejímá odpovědnost za to, jak příběh pokračuje a skončí. Jako v každé pohádce, něco je na rozhodnutí hrdiny, něco rozhodne náhoda. Ne každá takto vytvořená pohádka musí mít šťastný konec. O to zajímavější je pak situace po skončení příběhu. Kde byla v rozhodnutí chyba? Dalo se rozhodovat lépe? Víme vždy (nebo alespoň v pohádce, kde fungují základní principy dobra a zla), co je správné?

V inscenaci, která některými principy připomene některé fantasy knihy či hry, se pokusíme spojenými silami projít s hrdinou příběhem a splnit úkol – osvobození princezny. Děti poznají motivy známých pohádek, ale zažijí je možná v novém světle. S pomocí proměnlivých loutek, variabilní scény a rekvizit se rozehraje stop pohádka – vždy po několika minutách oba herci vyzvou děti ke spolupráci na příběhu. A co nakonec uvidíte, závisí skoro stejně na vás jako na nich.

Loutky jsou plošné - reliéfní - vysoké 60 - 75 cm, scéna je 3,2m široká a 2,2m vysoká, hrací prostor potřebujeme - min. 5 x 4m.

Hrají - Jiří Kizman a Petr Koltora

Výtvarno - Jiří Kizman

Režie - Petr Mlád

Délka představení - 45 - 55 minut

Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ

Premiéra - 2024

Představení získalo na festivalu Miniteatro Jiřího Tibitanzla - Havířov 2014- Cenu za režii.


Kliknete-li na vybraný obrázek - zvětší se.
Další obrázek - klikněte na pravou stranu obrázku. Předchozí obrázek - klikněte na levou stranu obrázku.

STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA

STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA

STOP POHÁDKA  STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA

STOP POHÁDKA  STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA

STOP POHÁDKA  STOP POHÁDKA STOP POHÁDKA